O codziennych wyborach

O codziennych wyborach

O codziennych wyborach

26/02/2018

Hej! To ja, Zuzia. Ja do Was piszę i robię zdjęcia. Trzymam w rękach wazonik, który wytoczył Dawid, mój mąż. On robi dużo błędów ortograficznych, więc nie pisze, ale za to robi piękne przedmioty z drewna. Potrafi zmaterializować twórcze myśli nadając im wspaniałe kształty. Myślę, że dobrze się uzupełniamy, we dwoje tworząc Pracownię Smoków. Czasem dziwicie się dlaczego to Pracownia SMOKÓW (i piszecie smAków). Jesteśmy Smokami z nazwiska! Jesteśmy też i przede wszystkim rodzicami dwóch małych Smoczątek – Kalinki i Lilianki – to dopiero jest ‘projekt’! Z radością zajmujemy się ‘nim’ godzinami, całymi dniami.

Pracownia Smoków to nie hobby, to pasja i praca. Nasze źródło utrzymania. Jesteśmy więc małą polską firmą. Manufakturą i małą stolarnią, podejmującą duże projekty. Bardzo odczuwamy co to znaczy ‘wspierać polskie’ po konsumencku. Kiedy kupujecie coś od nas, albo zlecacie nam pracę pokrywamy z tych pieniędzy koszty prowadzenia firmy, płacimy rachunki, kupujemy jedzenie. Jedzenie w ogromnym % udaje nam się kupować polskie, a jeśli nie polskie to chociaż w małym sklepie. W dużej części korzystamy ze wspaniałej inicjatywy Lokalny Rolnik, dzięki czemu kupujemy sezonowe i lokalne produkty – zapoznając się z ich wytwórcami! Kiedy tylko się da kupujemy polskie ubrania i inne wyroby. Tu, w sieci, widać jaki wybór mamy. To jasne, że w IKEA, Biedronce, Tesco, Pepco etc. jest dużo taniej i wszystko jest na miejscu… to dobrze oszczędnie wydawać swoje pieniądze i korzystać z niższych cen. Jednak kasa, którą zostawiasz w wielkiej zagranicznej sieci dzieli się wielokrotnie zanim trafi do osoby, która spędza lwią część życia na pracy. Do Twojego sąsiada, ciotki i znajomego. W dodatku kasy zostaje mało i nie starcza na podstawowy komfort życia, więc Polak robi nadgodziny nie mając czasu dla dzieci, rodziny, na realizacje pasji. A korzystają wielkie zagraniczne koncerny. 

Warto o tym pomyśleć gdy wydajesz swoje ciężko zarobione pieniądze. Wspieraj polskich przedsiębiorców, gdy możesz, gdy masz wybór. To więcej spokoju, świeżej energii, pasji dokooła Ciebie! Wierzę że swoimi wyborami zmieniamy świat. Ziarnko do ziarnka! Zapraszam do Pracowni Smoków! Zapraszam do komentarzy!

Add Comment