Pielęgnacja i konserwacja drewna

Pielęgnacja i konserwacja drewna

Pielęgnacja i konserwacja drewna

28/02/2018

Witajcie! Często pytacie o to jak dbać o przedmioty, które robimy. Szczególnie często pytacie o to w kontekście misek, łyżek, wałków, desek czyli wszystkiego tego, co ma kontakt z jedzeniem.
Postaramy się tu w miarę wyczerpująco i zwięźle odpowiedzieć na to pytanie.
Nasze przedmioty są zaprojektowane i stworzone tak, aby trwać całe życie.
Kilka wskazówek pozwoli Wam utrzymać je w doskonałym stanie i cieszyć się ich pięknem i funkcjonalnością przez długie lata.
  • Przede wszystkim nie namaczaj drewna.
  • To oznacza, że nie możesz go myć w zmywarce. Nawet codzienne mycie płynem do naczyń pod bieżącą wodą nie zniszczy Twoich przyborów.
  • Myj drewno krótko po użyciu go do posiłku. Dzięki temu jedzenie nie zaschnie i będzie można łatwo je usunąć.
  • Myj drewno pod bieżącą wodą zwykłym płynem do mycia naczyń i gąbką.
  • Po umyciu najlepiej będzie, jeśli wytrzesz drewno do sucha czystą ściereczką.
  • W celu konserwacji Twoich drewnianych przyborów raz na jakiś czas wetrzyj w nie odrobinę olejo-wosku dostępnego w naszym sklepie. Jeśli go nie posiadasz użyj oleju jadalnego (uwaga! niektóre oleje mogą jełczeć na drewnie lub mocno zmienić jego kolor). Użyj do tego bawełnianej szmatki i zostaw do wyschnięcia.
  • Jeżeli po jakimś czasie zauważysz zmianę w teksturze Twojego drewna możesz przetrzeć je papierkiem ściernym o gradacji 220-320, a następnie zaimpregnować olejo-woskiem.
Pamiętaj, że drewno jest naturalnym produktem i może zmieniać się wraz z czasem! Szczególnie jego kolor i kształt mogą nieznacznie się zmienić. To cały jego urok.
Musisz też wiedzieć o tym, że drewno może przejmować kolor od mocno farbującej żywności (np. buraki, czereśnie, jagody). Takie zmiany w kolorze najczęściej schodzą podczas dalszego użytkowania.
Piszcie, jeśli macie jakieś pytania. Chętnie na nie odpowiemy!
Pozdrowienia,
Zuzia i Dawid Smok

Add Comment