Jak używać Palo Santo

Jak używać Palo Santo

Jak używać Palo Santo

04/08/2018

Podzielę się dziś z Wami kilkoma inspiracjami na temat używania Palo Santo, rytuału oczyszczania za jego pomocą, a także postaram się rozwiać pewne wątpliwości co do siły dymienia i sposobu podpalania tego magicznego kawałka drewna. Do rzeczy!

Trzymaj w dłoni jedną pałeczkę Palo Santo za jeden koniec a drugi rozpal w płomieniu świecy, zapalniczki lub innego źródła ognia.

Palo Santo nie zapala się tak łatwo, jak inne kadzidła (Biała Szałwia czy też tradycyjne kadzidła pyłkowe), więc kiedy zapalasz Palo Santo, upewnij się, że jego płomień pali się przez około 30 sekund, zanim go zdmuchniesz, aby ulotniła się odpowiednia ilość dymu.

Następnie trzymaj swój kawałek Palo Santo i pomyśl swoją intencję lub zmów modlitwę. Może dotyczyć dnia który rozpoczynasz lub kończysz, wydarzenia na którym chcesz się skupić, osoby której dobrze życzysz... 

Poproś, aby oczyszczający dym z Palo Santo oczyścił twoją przestrzeń, podniósł wibracje i przyciągnął pozytywną energię.

Teraz pozwól, by święty dym wypełnił pomieszczenie, w którym się znajdujesz.

Możesz przejść się po pokoju, tak by dym unosił się w kierunku sufitu i w dół w kierunku podłogi. Oczyścisz ten pokój.

Możesz przejść się po swoim domu, aż znajdziesz się w każdym pokoju. Oczyścisz swój dom.

Kiedy chcesz oczyścić siebie zacznij w pobliżu swoich stóp, unosząc wokół siebie dym, aż skończysz na czubku głowy.

Możesz również użyć Palo Santo do oczyszczenia książek, kryształów, talii kartek, wahadeł lub innych magicznych lub świętych obiektów. Również tych ważnych szczególnie dla Ciebie.

Należy pamiętać, że w przeciwieństwie do standardowego kadzidła, Palo Santo możesz ponownie zapalić kilka razy podczas używania i może być konieczne przytrzymanie go w płomieniu przez dłuższy czas, zanim w ogóle się zapali.

Siła zapachu Palo Santo jest dość duża, jednak jego dymienie małe. Znaczy to, że dym nie będzie Ci przeszkadzał, za to zapach wypełni całą przestrzeń subtelnym lecz wyraźnym, świętym zapachem.

Kiedy skończysz swój szczególny rytuał oczyszczający, umieść swój kawałek Palo Santo w ognioodpornej metalowej lub ceramicznej miseczce, aby pozwolić mu samodzielnie wygasnąć.

Tulę Was mocno,
Zuzia.


Add Comment